Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH), Genel, Uluslararası Etkinlikler

Alp’ten mesaj var! :) Polonya da gönüllülük

Merhabalar, ben Alp. 22 yaşındayım ve şu anda Polonya’da bir gönüllülük projesinde görev almaktayım. Projem hakkında birkaç bilgi vermeden önce kendimi çok kısa tanıtayım;
Üniversiteye başladığım dönem pandemiye denk geldi ve bu pandemi süreci boyunca herkes gibi ben de eve kapandığım için bilgisayarım ve ben başbaşaydık. Bu süreç boyunca grafik tasarım,video/kurgu ve düzenleme işlerinde kendimi geliştirdim ve en nihayetinde bu hobi benim hem gelir kaynağım hem de tutkum olmuştu.
Bir şekilde yurtdışına nasıl çıkarım diye düşünüp durduğum dönemlerde ESC’yi keşfettim. Her güne ‘’yeni projeler geldi mi?’’, ‘’hangi ülkelere geldi acaba’’ diye sorular ile başlıyordum. En sonunda bir proje buldum ki, tam olarak kendi tutkum ve hobim üzerineydi.
Şuanda görev aldığım projede grafik tasarımcı ve fotoğrafçı olarak  Centrum Współpracy Młodzieży ofisinde görev almaktayım. Bu projeyi ilk gördüğüm gün gerçekten çok heyecanlanmıştım çünkü tam olarak kendi işim üzerine bir gönüllü arıyorlardı. Bu ofis ile çalıştığım için gerçekten çok şanslı hissediyorum, kendimi geliştirebileceğim ve yeni şeyler öğrenebileceğim çok fazla ekipman imkanları bulunuyor ve hepsine erişme hakkım var.

Proje boyunca görevlerim şunlar; Yeni projelerin info packlerini ve rehberlerinin grafiklerini hazırlamak, sosyal medyalarına içerik üretmek, düzenlenen aktivitelerde bulunup (youth exchange, ofis kahvaltı etkinliği vb.) sosyal medyalarında paylaşılmak üzere fotoğraf çekmek ve sağladıkları onlarca ekipman ile herhangi bir şey üretmek :).

Gençlik Çalışmaları derneği ve Centrum Youth and Mobility’e çok teşekkür ediyorum, bana asla unutamayacağım bir tecrübe şansı verdiler.

 

 

 

 

Bir cevap yazın