Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH)

İtalya’da Kısa Dönem ESC Fırsatı (4 Kişi / Yeşil Pasaportlu)

Merhaba arkadaşlar,

İtalya’nın Mussomeli şehrinde gerçekleşecek olan Takım ESC Projesi kapsamında Türkiye’den 4 genç arkadaşımızı daha gönüllü olarak göndereceğiz. Bu gün içerisinde paylaştığımız diğer ilandan farklıdır. 

Projenin Gerçekleşeceği Yerler: 

Mussomeli, Sicilya, İtalya.

Proje Tarihler:

26th Mayıs – 04th Temmuz 2023 (tarihler malesef esnetilemez, kesin tarihlerdir.)

Son Başvuru Tarihi:

10 Mayıs 2023 Gece 23.59’a kadar yapılmalıdır.

Kimler Başvurabilir:

18-30 yaşında olan tüm yeşil pasaportlu gençler. (Proje tarihi çok yakın olması ve vize bütçesi olmaması sebebi ile malesef sadece hazırda yeşil pasaportu olan kişiler seçilecektir. Ayrıca ilgili tarihlerde geçerli Schengen vizesi olan, başka bir AB ülkesinde vatandaşlığı olan (ve aynı zamanda Türk vatandaşlığı ya da Türkiye’de ikamet sahibi olan kişiler de başvuru yapabilir.)

Dezavantajlı gençlerle ve Sicilya’nın kırsal bir bölgesinde çalışmaya istekli, proaktif, pozitif, meraklı, açık fikirli, esnek ve sorumlu adaylar arıyoruz.

Dil Zorunluluğu:

Bu projeye katılan kişilerden Temel Düzeyde İngilizce bilmeleri beklenmektedir. A1 – A2 düzeyde kendini ifade edecek kadar, günlük işlerinizi halledecek kadar İngilizce yeterli.

Masraflar ve Ödemeler Hakkında:

Bu projede Türkiye’nin neresinden olursa olsun 275 EURO yolculuk bütçesi bulunmaktadır. 275 EURO’nun üstünde tutan biletlerin farkı katılımcılar tarafından ödenir. 275 EURO’ya kadar olan kısmı ev sahibi kuruluş tarafından ödenecektir. Biletleri katılımcılar önce kendileri satın alacak, projeye gittiği zaman bilet parasını ödeme alacaklar. Programın sağladığı cep harçlığın yanı sıra gönüllülere günlük 4,50 Euro yemek yardımı verilecek.

Proje Hakkında:

40 gün boyunca gönüllüler, 8 ila 14 yaş arası çocuklar ve gençler için yaz etkinliklerinin uygulanmasına destek verecek. Tüm faaliyetler Yaygın Eğitime dayalı olacak ve aynı zamanda AB değerlerine odaklanacaktır.

Projenin Amaçları:

Gençlik ve Gönüllülük için Avrupa programları hakkında farkındalık yaratmak; Hastalıkları tedavi etmek yerine önlemenin önemi konusunda farkındalık yaratmak; Topluluk geliştirme eylemleri oluşturmak; Akranları için rol model olan gönüllülerin deneyimleri yoluyla sosyal içerme oluşturmak.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım:

Gönüllüler, haftada 5 gün, maksimum 35 çalışma saati olacak şekilde faaliyetlerde yer alacaklardır. Mussomeli’nin merkezinde, Strauss APS genel merkezinin hemen yukarısındaki tarihi bir yer olan güzel Spinnato sarayında birlikte yaşayacaklar. Daire çok geniştir ve geniş bir teras da dahil olmak üzere gerekli tüm olanakları içerir. Daireye buradan bakabilirsiniz: https://youtu.be/F3jDaTT5DE4 Gönüllüler, cinsiyete ve/veya diğer isteklere göre odaları paylaşacaklar.

Başvuru Şekli:

Adayların başvurularını sonuçlandırmak için https://bit.ly/summerinstrauss linkindeki formu doldurmaları ve başvuru formunu göndermeden önce kendilerine ait 30 ila 60 saniyelik bir video sunum yüklemeleri gerekmektedir. Yalnızca çağrıya konu olan ülkelerden gelen kesinleşmiş adaylar değerlendirmeye alınacaktır. Türkiye bunlardan biridir. Başvuru formunu doldurduktan sonra başka bir şey yapmanıza gerek yoktur. Projenin gönderen kuruluşu Gençlik Çalışmaları Derneği’dir. Bunu formda belirtmenize gerek yok. Ev sahibi seçim sonuçlarınan sonra sizinle irtibata geçecektir. Eksik bilgi ile başvuru yapanların başvuruları dikkate alınmayacaktır. Başka başvuru formu bulunmamaktadır.  Sadece seçilen katılımcılar ile irtibata geçilecektir.

 

Bol Şanslar!

Gençlik Çalışmaları Derneği

ESC Gönüllü Ekibi

Bir cevap yazın