Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH)

Ermenistan’da AGH Ortaklık Kurma Semineri [SALTO EECA]

SALTO EECA tarafından organize edilen, Ulusötesi İşbirliği Faaliyetleri (TCA) kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “Another extraordinary Experience. The colour of Pomegranate” isimli Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kuruluşları için Ortaklık Kurma Semineri 10-15 temmuz 2017 tarihleri arasında Ermenistan’ın Garni ve Erivan şehirlerinde gerçekleşti.

Seminere Türkiye’den Gençlik Çalışmaları Derneği adına yönetim kurulu başkanımız ve AGH Yasal temsilcimiz Mehmet ÇETİNKAYA katılım gösterdi.

Seminer kapsamında Avrupa Gönüllü Hizmeti projelerinde kalite, ortaklık, yaşanan zorluklar ve kriz yönetimi gibi önemli konuların yanı sıra Avrupa Gönüllü Hizmeti programının geçmişi ve geleceği hakkında atölye çalışmaları yapıldı.

Seminere Türkiye’nin yanı sıra Ermenistan, Gürcistan, Rusya Federasyonu, Belarus, Ukrayna, Polonya, Fransa, Almanya ve Moldova’dan AGH kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Katılan kurum ve kuruluş temsilcileri kaliteli AGH projeleri üretmek için çalışmalar yaparken, 2017 yılı sonunda birlikte uygulamak üzere yeni projeler geliştirdiler.

Eğitim kapsamında Ermenistan’da AGH yapan kurum ve kuruluşlar da ziyaret edilirken, derneğimizi de yine bu kuruluşlara tanıtma fırsatı elde ettik.

Avrupa Gönüllü Hizmeti hakkında daha fazla detaylı almak için web sitemizdeki AGH sayfasını ziyaret edebilir, ya da bizimle irtibata geçmek için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın