Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH)

Almanya’da Stratejik AGH Projemizin Kalite Toplantısı

Merhaba,

Almanya Ulusal Ajansı tarafından fonlanan, Cabuwazi Sirki tarafından yürütülen Lets Grow Together isimli Stratejik AGH Projemizin kalite ve hazırlık toplantısı 15-18 Ocak 2018 tarihleri arasında Berlin, Almanya’da gerçekleştirildi.

Toplantı kapsamında projemizin tüm kalite öğelerini, bütçesini, lojistik ayarlamalarını, gönüllü profilini, dezavantajlı gençlerin dahil edilmesini, faaliyet detaylarını ve ortaklıkla ilgili konuları görüştük. Toplantıya kuruluşumuzu temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ÇETİNKAYA katılım sağladı.

Aynı projede ortak olan; Almanya, Yunanistan, Danimarka, Mısır, İtalya, Fransa’daki ortaklarımızla da gelecek projeler hakkında görüşme şansımız oldu.

Faaliyetlerin gerçekleşeceği Berlin’deki 2 ayrı Sirk’i yerinde ziyaret edip, hali hazırda faaliyetine devam eden gönüllüler ile sohbet ettik, Sirk çalışanları ve yerel gönüllüler ile görüştük.

Projenin ana teması olan Mülteci Gençlerin Sosyal Hayata Entegrasyonu kapsamında; mültecilerle birlikte çalışma yapan 2 Sivil Toplum Kuruluşunu ve bir de Sosyal Girişim Projesini ziyaret etme şansımız oldu.

AGH konusunda kalite standartları belgesinin geliştirilmesi için özel bir oturum yaptık ve tüm standartlarımızı diğer tüm ortakların da katılımı ile interaktif bir şekilde yazıya dökdük.

Proje kapsamında Almanya’da 1 yıl süreyle AGH projesine katılacak olan 2 gönüllünün lojistik ve diğer ayarlamaları hakkında görüşürken; Aynı şekilde Türkiye’ye gelecek olan 2 AGH gönüllüsü ve faaliyet detaylarını da görüşme şansımız oldu.

Sürüdürülebilirlik faaliyeti olarak da 2018 yılı R2 başvuru döneminde ortak yeni projeler planladık.

2020 yılında tekrar final toplantısında görüşmek üzere vedalaşıp evimize döndük 🙂

Bir cevap yazın