Eğitimler

Ankara’da Şiddetsiz İletişim üzerine Uluslararası Eğitmen Eğitimi

Hak Temelli Çalışan Eğitmenler Platformu tarafından 6-13 Nisan 2017 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından fonlanan “Training of Trainers on Non-Violent Communication” (Şiddetsiz İletişim Eğitmen Eğitimi) isimli Erasmus+ Gençlik Eğitim Kursu 14 ülkeden 32 gencin katılımı ile gerçekleştirildi.

Eğitime kuruluşumuzdan Mehmet ÇETİNKAYA ve Özgür Nuri DEMİR eğitmen olarak katıldı.

Bir hafta süren eğitim kursu kapsamında Erasmus+, Gençlik Programları, Şiddetsiz İletişim, Youthpass, Eğitmenlik, Yaygın Eğitim, Öğrenmeyi Öğrenme gibi konularda yoğun bir eğitim programı uygulandı. Eğitim sonunda katılımcılar tarafından gelecekte uygulamak üzere yeni eğitim kursu fikirleri oluşturuldu.

Katılımcılar eğitim esnasında öğrendikleri ile kendi oturumlarını tasarlama ve kendi atölye çalışmalarını da gerçekleştirme şansı elde ettiler. Katılımcılar böylece eğitmenlik anlamında ilk denemelerini de Ankara’da gerçekleştirmiş oldular. Katılımcılara bundan sonraki süreçte eğitmenlik alanında yapacakları adımlarda da eğitmen eğitiminde görev alan eğitmenler tarafından mentorlük desteği verilecek.

Derneğimizin diğer tüm faaliyetlerini sosyal medya hesaplarımızdan ya da vopool.net üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın