Genel

Poster Çağrısı: Nefrete Hayır = Nefret Suçlarına Hayır

Merhaba!

Avrupa Konseyi, “Nefret Söylemine Hayır Hareketi” (No Hate Speech Movement) kampanyası kapsamında nefret söylemi ve nefret suçları arasında doğrudan bir bağlantının varlığı konusunda farkındalık yaratmak üzere 5. Nefret Suçları Mağdurları Eylem Günü düzenliyor. Bu etkinlik günü kapsamında nefret söylemi ve nefret suçlarını mevcut internet politikası bağlamında ele almak ve nefret söylemi ve nefret suçlarıyla bağlantılı olarak tüm farklı paydaşların (birey ve kuruluş düzeyinde) sorumluluğunu vurgulamak için argümanlar sunmaktadır.

Eylem gününün organizatörleri, yukarıdaki hedefleri ele alabilecek ve nefret söylemine karşı eylemde bulunmayı ve / veya eğitim amacı taşıyan nefret suçlarını anmayı ve “Nefrete Hayır = Nefret Suçlarına Hayır!” Sloganıyla posterler arıyor!

 

Resimler / Posterler Avrupa’da herhangi bir dilde olabilir; fakat metin yerine resimlerin kullanılmasını öneririz. Yukarıdaki hedefler ve kampanya ilkeleri doğrultusunda bir fikriniz varsa lütfen posterinizi tasarlayın ve bu çıktıları 18 Temmuz 2017 tarihine kadar nohatespeech.movement@gmail.com adresine gönderin.

Posterler (isteğe bağlı olarak tasarlayana atfen) 22 Temmuz 2017’de Nefret Söylemine Hayır Hareketi web sitesinde ve sosyal medya kanallarından (Facebook, Twitter) Nefret Suçları Mağdurları İçin Eylem Günü’nde yayınlanacaktır.

Bazı ücretsiz çevrimiçi poster yapma siteleri: befunky, canva, postermywall

Yazının orjinali için buraya tıklayınız.

Related Posts

Bir cevap yazın