Kurslar

Ücretsiz Erasmus+ Gençlik Programları Proje Yazma Eğitimi Gerçekleştirildi

Gençlik Çalışmaları Derneği (GENCA) ve İstanbul Arel Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Merkezi (GENÇAREL) işbirliğinde ‘’Erasmus+ Gençlik Programları Proje Yazma Eğitimi’’ ile Gençlik Çalışanlarına Yönelik Eğitimi Gerçekleştirmek İçin İlgili Gençlerle Bir Araya Geldi!

İstanbul Arel Üniversitesi Sefaköy kampüsünde geçtiğimiz hafta sonu gençlerle bir araya gelerek ‘’ÜCRETSİZ Erasmus+ Gençlik Programları Proje Yazma Eğitimi’’ gerçekleştirdi.

28 gencin motivasyonuna göre seçildiği eğitim, hafta sonu 2 tam gün çeşitli yaygın eğitim simülasyonları ve atölye çalışmaları ile gerçekleşti. Günümüzde gençler tarafından yaratıcı fikirleri oluşturma eğilimi, ilgililerin yeteri kadar önemsememesi ve kaynak oluşturma, bulma sorunları sebebiyle neredeyse yok. GENCA ve GENÇAREL tam da bu sorundan yola çıkarak gençlere fikir üretebileceği alana nasıl ulaşabileceğini, Proje Döngüsü oturumu, Erasmus+ Gençlik Programları & Yapılandırılmış Diyalog oturumu, Eğitim Teknikleri oturumu, Avrupa Komisyonu ve Ulusal ajans tarafından sağlanan fonlara başvuru oturumu gibi bir birinden değerli oturumlarla aktardı.

GENCA Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ÇETİNKAYA’nın ve GENÇAREL’de Gençlik Çalışanı Ümüt AÇAR’ın eğitmenliğinde gerçekleşen faaliyet, gençlerimizin fikirlerini gerçekleştirebileceği alanı keşfetmeleri ve 2. Günün sonunda gelişen fikirlerini ‘’Projem ve Ben’’ adlı oturumu neticesinde projeleştirmeleri ile son buldu. Eğitimde Vopool.Net sistemi de anlatıldı.

Eğitim ile fikirlerini proje haline getiren gençler Gençlik Çalışmaları Merkezi desteği ile bu projelerini geliştirip hibe başvurusu yapması sağlanacak.

Bir cevap yazın