Eğitimler

Roadmap v1.0 Girişimcilik Eğitimi – Eskişehir

Eskişehir Gelişim Derneği tarafından ve Gençlik Çalışmaları Derneği işbirliği ile 2-9 Ağustos 2018 tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleştirilen “Roadmap v1.0” isimli Erasmus+ Girişimcilik Eğitimi sona erdi. Proje Erasmus+ Gençlik Programları kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelenirken, 10 ülkeden 40’a yakın katılımcıye ev sahipliği yaptı. Proje faaliyetleri Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Bir hafta süren eğitim kursu süresince ortak ülkelerdeki işsizlik konuları ve akabinde girişimcilik ve iş kurma konuları işlendi. Projenin eğitmenliğini derneğimizin Yönetim Kurulu Başkanımız üstlenirken, yardımcı eğitmenlik görevini Eskişehir Gelişim Derneği’nden Çağrı GEZENLER, Koordinasyon işlerini yine Eskişehir Gelişim Derneği’nden Gürkan ÇAKIR üstlendi. Proje de Onur METİN ve Çağatay YILMAZ davetli konuşmacı ve misafir eğitmenlik yaptı.

Eğitim kursu süresince katılımcılara kendilerini deneyimleyecekleri gerçek yaşam simülasyonu uygulandı. Uygulama kapsamında gruplar halinde çalışan katılımcılar 100 lira bütçeleri ile bir iş kurup, bu iş çerçevesinde satış deneyimi elde ettiler. Dışardan gelen katılımcılara kendi tasarladıkları ürünleri satmaya çalışıp, hem rekabet piyasasını, hem girişimcilik & inovasyon konularını hem de ürün satış tekniklerini deneyimlemiş oldular.

Eğitim kursundan bazı kareleri sizlerle paylaşıyoruz;