Genel

Onur’un Berlin Macerası (ESC)

Merhaba! Ben Onur!
Burada Cabuwazi diye bir sirkte çalışıyorum. Berlin’de 6 tane sabit çadırı var bu  sirkin ve hepsi birbirinden bağımsız şeyler yapıyorlar. Benim çadırımda en çok okul proje haftası yapılıyor. Bu şu demek; yaşları 8 – 12 aralığındaki bir sınıf çocuk bir hafta boyunca sabahtan öğlene çadıra geliyor. İlk gün disiplinleri görüp istediklerini seçiyorlar sonra gruplar olarak seçtikleri disiplinleri çalışıyorlar. 5. gün de ailelerine şov yapıyorlar. Okul proje haftasında benim işim ise bu disiplinlerin antrenörlerine yardımcı olmak. Böylece farklı disiplinlerin başlangıç çalışmalarını görüyorum ve profesyonel antrenörlerin pedagojik yöntemlerini deneyimleme fırsatım oluyor.
Bunun dışında mülteci merkezine gidip çocuklarla oynamak, haftalık öğle sonrası derslerinde sirk pedagogluğu yapmak ve çadır alanında yapılması gereken işlerle ilgilenmek gibi görevlerim de var.
Çok şanslıyım çünkü çadır koordinatörüm ve diğer iş arkadaşlarım çok iyi insanlar. Tek başıma zor bir iş yapmam gerektiğinde bu durumla ilgili neler hissettiğimi soran bir “patronum” var mesela.
Diğer yandan proje koordinatörlerim ve diğer gönüllü arkadaşlarım da harika insanlar. Kimsenin kimseye emir vermediği, yatay örgütlenme biçimiyle kurulmuş bir ilişkiler ağının içindeyiz burada.
Berlin çok güzel ve burada çok mutluyum.
ESC herkesin hayatında deneyimlemesi gereken bir programdır! Mutlaka hayallerinizin peşinden gidin.
Berlin’den herkese selamlar.
Onur AKDAĞ
ESC Gönüllüsü

Bir cevap yazın