Uluslararası Etkinlikler

Nefret Söylemine Hayır Hareketi Kampanyası Kapanış Semineri Fransa’da Gerçekleşti

Nefret Söylemine Hayır Hareketi (No Hate Speech Movement) kampanyası Avrupa Konseyi tarafından 2013 yılından beri yürütülen bir kampanyaydı. Kampanya 2018 yılı başı itibari ile son buldu. Kampanya’nın kapanış toplantısı 10-12 Nisan 2018 tarihleri arasında Strasbourg, Fransa’da bulunan Avrupa Konseyi’nin Avrupa Gençlik Merkezi’nde gerçekleşti. (kampanya hakkında bilgi)

Toplantı Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ve bir çok üst düzey bürokrat ve siyasetçinin de katılımı ile gerçekleşirken; seminere kampanyanın Türkiye ayağında aktif rol alan dernek başkanımız ile kampanyanın uluslararası ekibi üyesi ve aktivisti Mustafa GÜNDOĞDU ile ulusal gönüllü Sevcan BİRDAL katılım gösterdi.

Kapanış seminerinde alınan kararlar doğrultusunda bir bildiri yayınlandı. Bildiriye göre kampanya resmi olarak sona erdi. Kampanya’nın web sitesi ve sosyal medya araçları zaman içerisinde kapatılmasına karar verildi. Fakat kampanya kapsamında üretilen içerikler ve yayınlar Avrupa Konseyi web sitesinde muhafaza edilmeye devam edecek.

Kapanış seminerinin programına buradan,

Katılımcı listesine buradan,

Seminerdeki atölye çalışmaları listesine ve açıklamalarına da buradan erişebilirsiniz.

Kampanya hakkında tüm bilgilere Avrupa Konseyi’nin bu sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ayrıca etkinlikten bazı fotoğrafları da aşağıda sizlerle paylaşıyoruz;

 

Sevgiyle kalın,