Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH)

Mine’nin İspanya’da AGH Deneyimi

Selamlar!

Mine CAYMAZ, Escola de Tempo Libre e Animación Sociocultural Don Bosco isimli kuruluşun koordinatörlüğünde Asociación Recreativa Cultural Los Tilos kuruluşunun ev sahipliğinde ve Gençlik Çalışmaları Derneği‘nin gönderen kuruluş olduğu 2018-1-ES02-KA125-011285 numaralı proje aracılığı ile İspanya‘nın Santiago de Compostela şehrinde 1 yıl Avrupa Gönüllü Hizmeti projesine katıldı.

Projesi geçtiğimiz günlerde sonan eren Mine sizler için bazı fotoğraflar ve bir de not göndermiş 🙂

Merhaba,

Gönüllü olarak çalışmış bulunduğum İspanya’nın Santiago de Compostela șehrinin ARC OS TILOS adlı kuruluşunda değişik yaş grubundan çocuklara ingilizce öğretme odaklı aktiviteler hazırlamak ,oyunlar düzenlemek ve katılım göstermek, festivallere, karnavallara, özel günlere, kutlamalara hazırlık yapmak, el sanatları, video, geziler, çizgi romanlar, kişisel ve modern danslar hazırlamak, ayrıca 70 yaş üstü gruplara atölye, yemek, el sanatları, dans, geziler gibi çeşitli etkinliklerinde işbirliği yapmak ve ayrıca kendi kültürümü ve dilimi onlarla paylaşmak idi.

Çeşitli spor aktivitelerine, gezilere, kamplara dahil olmak da çalışmalarım arasında idi . Ev sahibi kuruluş dışında, uluslararası ortama dahil olmak, ispanyolca dilini öğrenmek ve geliştirmek, Erasmus+ programının diğer üyeleri ile kaynaşmak ve paylaşımda bulunmak, İspanyol kültürünü tanımak ve kendi kültürümü tanıtmak hayatıma geçirdiğim diğer aktivitelerden idi.

Gerek başka ülkelerden diğer gönüllülere, gerekse 15 devlet okulunun farklı sınıflarından farklı yaş gruplarına, bazen kendi dilimde bazen İspanyolca dilinde kendi ülkemi tanıtan sunumlar yapmak projem boyunca edindiğim tecrübelerden idi.

Edindiğim bu tecrübelerin dışında en büyük kazanımımın İspanyolca dilini öğrenmek olduğuna inanıyorum.

Ayrıca başka ülkelerden muhteşem insanlarla tanışma fırsatı verdiği için Erasmus+ Programına, ev sahibi kuruluşuma, gönderen kuruluşuma ve koordinatör kuruluşuma teşekkür ediyorum. 

Selamlar

 

Bir cevap yazın