Eğitimler

Mainstreaming ICT in Youthwork Projesi Sona Erdi

Tuşba Genç Gelişim Derneği ev sahipliğinde düzenlenen Erasmus+ Gençlik Eğitimi “Mainstreaming ICT in Youthwork” projesi 10-17 Şubat 2017 tarihleri arasında Van’da gerçekleştirildi.

9 ülkeden 32 gençlik çalışanının katıldığı eğitimde Gençlik Çalışmaları Derneği başkanı Mehmet ÇETİNKAYA eğitmen olarak yer aldı.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ kapsamında fonlanan proje kapsamında gençlik çalışanları 7 günlük proje sayesinde gençlik çalışmalarında kullanabilecekleri 41 farklı araç öğrendi ve bu araçlar ile çeşitli içerikler oluşturdular.

Proje kapsamında gençler gelecek dönem ihtiyaçlarına dair de konuşup, daha sonra Polonya ve İspanya’da da düzenlemek üzere bir Gençlik Değişim Projesi ile bir de eğitim kursu projesi fikri oluşturdular.

Planlanan etkinlikler 2018 Şubat ayında gerçekleştirilmek üzere 2017 Nisan ayındaki son başvuru döneminde başvurulması planlanmaktadır.

Proje kapsamında ayrıca gençlere ücretsiz hizmet veren Gönüllü, Proje ve Kuruluş veri tabanı olarak yayında olan web sitemiz VOPOOL.NET de anlatıldı.

Bizleri takip etmeye devam edin!

Bir cevap yazın