Eğitimler, Uluslararası Etkinlikler

Gürcistan’da Yaratıcılık ve Girişimcilik Konulu Erasmus+ Eğitim Kursu

Erasmus+ Gençlik Programları Kapsamında 15 ülkeden 30 katılımcının yer aldığı “What Comes Next?” isimli Erasmus+ Gençlik Eğitim Kursu 5-13 Şubat 2019 tarihleri arasında Gürcistan’ın Kobuleti şehrinde gerçekleştirildi. Macaristan ve İspanya’dan katılan eğitmenlerce yürütülen projede Slovakya, Ermenistan, Azerbaycan, Çek Cumh., Gürcistan, Ukrayna, Rusya, Macaristan, Moldova, Almanya, Polonya, Belarus, Romanya ve Türkiye’den katılımcılar yer aldı.

Eğitim kursuna Gençlik Çalışmaları Derneği’ni temsilen Hasan ERGÜN ve Seray DURAK katılım gösterdi.

7 etkinlik günü ve 2 yolculuk günü olarak uygulanan eğitim kursu profesyonel ve de amatör olarak tiyatro ile ilgilenen oyuncuların bu konudaki yaratıcılıklarının ve doğaçlama pratiklerinin artırılması, uygulama pratiği ve becerisini farklı kültürlerle etkileşim içinde olarak yeni bakış açılarıyla geliştirmesini amaçlamaktaydı. Diğer yandan iş anlamında da girişimcilik konusunda ve yarattığı engellerin aşılması konusunda verilen eğitimler ortak nokta olan yaratıcılıkta birleştirildi.

Projede etkinlik kapsamında Batum ve Kutaisi şehirleri ziyaret edilerek geziler sırasında çeşitli aktivitelere devam edildi. Kutaisi’de Engelli Merkezi’ne ziyarette bulunan gençler hem proje hakkında bilgi edinip, hem de oradaki çocukların aktivitelerine dahil olarak farklı kültürlerle aynı duygular çerçevesinde birleşti.

Etkinlikten bazı fotoğraflar;

Bir cevap yazın