Gençlik Değişimi

Gürcistan’da Gençlik Değişimi

İrlanda temelli Eurobug International Youth Work Training and Collaboration Ltd. tarafından düzenlenen ve Gençlik Çalışmaları Derneği gönüllülerinin katılımı ile Gürcistan Surami’de gerçekleşen “Create You(th) Side” isimli Erasmus+ Gençlik Değişim Projesi sona erdi. 

Proje kapsamında İrlanda, İtalya, Litvanya, Romanya, Türkiye, Gürcistan ve İspanya’dan 36 genç bir araya geldi. Avrupa Konseyi’nin “No Hate Speech Movement” (Nefret Söylemine Hayır Hareketi) kampanyası ile paralel etkinlikler düzenlenen gençlik değişiminde; gençlik katılımı, insan hakları, yaftalama, ayrımcılık, nefret söylemi, sosyal adalet ve sosyal medya konuları işlendi. 

Projenin ön hazırlık ziyareti 1-4 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. Derneğimizden bir gençlik gurubu lideri bir de gençlik çalışanının yer aldığı ön hazırlık ziyaretini 24 Kasım-03 Aralık 2017 tarihleri arasında 10 gün süren verimli gençlik değişimi izledi. Derneğimizden 3 gencin yanı sıra Burçin Tarcan grup lideri, Ümüt AÇAR da Gençlik Çalışanı olarak katılmıştır.

Proje kapsamında Ayrımcılık ve Yaftalama konusunda bilgilenen gençlerimiz faaliyetlerin sürdürülebilirliği için Gençlik Çalışmaları Derneği’mizde de benzer bir etkinlik organize edilmesi için kollarını sıvadı!

Bir cevap yazın