Eğitimler, Uluslararası Etkinlikler

Gençlik Çalışanları Akademisi 1 – İrlanda

İrlanda Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen, Eurobug, International Youth Work Training and Collaboration Ltd. tarafından organize edilen Gençlik Çalışanları Akademisi, 10-17 Haziran 2018 tarihleri arasında Wiclow, İrlanda’da gerçekleştirildi.

Eğitmenliğini Aiste Aiste Slajute ve Gubaz Koberidze’nin gerçekleştirdiği eğitim kursuna derneğimizden Alperen BAYRAM, İbrahim Halil ÇETİNKAYA ve Ayşenur KÜÇÜKAKGÜL katılım gösterdi.

Gençlik Çalışanları Akademisi, 2 aşamalı uzun dönem bir eğitim kursu olup, bu projenin temel amacı gençlik çalışmasının güncel beceri uyumsuzluğunu azaltmaktır. Erasmus+ programı çerçevesinde, yaygın eğitim metodlarını kullanarak Avrupa’da yeni gençlik çalışanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Projenin spesifik amacı ise yetenekli gençlik çalışma pratisyenleri, farklı gençlik çalışmaları teorileri ve uygulamalarının bilgisine ve anlayışına dayalı olarak kaliteli faaliyetler sunmaya; azınlık gruplarının ve daha az fırsata sahip gençlerin dahil edilmesine güçlü vurgularla yeni yerel ve uluslararası faaliyetlerin geliştirilmesini destekleme; uluslararası işbirliklerini ve iyi uygulamaların değişimini teşvik etmektir.

Uluslararası Gençlik Çalışanları Hareketlilik Faaliyetleri şu şekilde tasarlanmıştır
1) İrlanda’da 10-17 Haziran 2018
2.) Yerel topluluklarda uygulama aşaması + eğitmenler tarafından mentorluk desteği
3.) Gürcistan’da 19-27 Ağustos 2018

Eğitim kursunun ilk aşamasından bazı fotoğraflar;

Bir cevap yazın