Eğitimler, Uluslararası Etkinlikler

Bahadır ve Görkem İtalya’da Eğitim kursu deneyimi

Herkese Merhaba

8-16 Mart 2023 tarihinde İtayla’nın Nicolosi kentinde gerçekletirilen ”ABoldMove: ABandon OLD Methods OVErcoming vol. 2 ” adlı projeye Bahadır Sevimli ve Görkem Arık olarak katılım sağladık. Takım çalışması, başarılı iletişim ve tasarım programı açısından yeni metodolojiler geliştirerek ve gençlik çalışmaları yapmak isteyen bir grup ile birlikte Yaygın Eğitim yöntemleriyle birlikte beşerli gruplar halinde çalışmalar yaptık.

Katıldığımız Projenin Günlük Programına göre ilk 3 gün ” Bazaar ” kalan günler ise ” Woop ” adlı iki ana parçaya bölerek İşlemiş olduğumuz ” Takım Başarısı ve Başarılı iletişim ” adlı Konuyu daha iyi anlar hale gerirdik.

” Bazaar ” Etkinliklerinde grup üyeleri: ” zorlu şartlar altında sağlıklı iletişim kurabilme, Risk yönetimi gibi alt başlıklarda katılımcıların seviyelerini ölçüp, eksik noktaları belirleyip bu problemleri nasıl giderebileceğimiz hakkında etkinlikler yaptık.

13-03 tarihinde Eğitmenlerimizin düzenlediği Katanya gezisine tüm proje ekibi olarak katılım sağladık. Bu gezi sayesinde Katanyanın kültürel tarihini, zengin mutfak çeşitliliğini, toplumsal yapısını gözlemleyip bunları tüm katılımcılarla birlikte değerlendirme fırsatı bulduk.

Bütün bu etkinlerin yanında, Kültürel sunumumuz için ülkemizi tanıtan bir video ile birlikte, geldiğimiz şehrin ve ülkemizin kültürel tanıtımlarını yaptık. Bizimle beraber diğer ülkelerden gelen arkadaşlarımızınsa sunumlarıyla beraber farklı ülkeler ve kültürler hakkında bilgiler edindik.

Bu önemli projede bulunmamızı sağlayan Gençlik Çalışmaları Derneği’ne çok teşekkür ederiz.

 

Bir cevap yazın