Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH)

Ayşe’nin Polonya’da ADP (ESC) Proje Deneyimi

Merhaba,

Uzun uğraşlar sonucu proje bulup, vize problemleri dahil birçok problemle yüzleştikten sonra 1 ay gecikmeyle’ Ekim 2019’da Polonya’nın Poznań şehrine varabildim.

Suan;  “Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horizonty” adli STK’da ESC (Avrupa Dayanışma Programı) projeme devam etmekteyim. Burada eğitsel, kültürel, sosyal, sanatsal alanlarda birçok faaliyet yapılıyor ve bana uygun olduğunu düşündüğüm herhangi bir görevi üstlenebiliyorum.

Görevlerimiz her hafta pazartesi planlama toplantısında belirleniyor. Ben ilk okulların sosyal odalarında görev aldım. Bir çok çocuk, genç ve yaşlı bireye Türkiye sunumu hazırladım ve sundum. Engelliler tiyatrosunda yardımcı oldum. “Yaşayan kütüphane” ve “Mektup yazma maratonu”nda görev aldım. Korona sürecinde Online olarak çalışmalar yürüttüm.

Genel olarak grafik tasarım ve sosyal medya alanında kendimi geliştirme fırsatı buldum. Benim projem daha çok ben hangi alanda gelişmek istersem o alanda ilerlemeye izin veren, esnek bir yapıda; Bu yüzden kişisel olarak çok geliştiğimi, büyüdüğümü ve yetişkinliğe geçişimi burada gerçekleştirdiğimi hissettim.

Bana bu süreçte destek olan Gönderen Kuruluşum Gençlik Çalışmaları Derneği’ne de ayrıca teşekkür ederim.

Projeden bazı fotoğraflar:

Bir cevap yazın